Czy budowa M3 wpłynie na rynek wynajmu mieszkań?

Opublikowane przez marta w dniu

Nowa inwestycja miasta stołecznego Warszawy – III linia metra

W tym tygodniu zostało ogłoszone, że M3 połączy Pragę – Południe z centrum stolicy. W pierwszym etapie, który zakończy się w 2028 roku, powstanie sześć stacji: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Gocław. Dzięki temu mieszkańcy drugiej pod względem liczby mieszkańców dzielnicy Warszawy będą mogli dotrzeć do centrum miasta już w ok. 17 min – deklaruje ratusz.

Średnie ceny mieszkań w Warszawie, a bliskość metra

Już wiadomo, że budowa II linii metra spowodowała wzrost okolicznych inwestycji, podniesienia rangi Pragi , natomiast Wola ściągnęła biznes w okolice Ronda Daszyńskiego. Według SonarHome średnia cena w lutym 2021 za metr mieszkania na Pradze Północ wyniosła 10 288 zł, a na Woli 11 561 zł . Czy taki sam los czeka Pragę Południe? Prężnie rozwijające się Rondo Wiatraczna już teraz jest dobrym adresem do mieszkania. Przyszedł czas na Ostrobramską i Gocław z jego urokliwym Balatonem. Na razie cena za metr na Pradze Południe wynosi „tylko” 9 441 zł. Więc może czas na inwestycję?

Co przyniesie właścicielom budowa M3?

Z drugiej strony osoby, które mają własne mieszkania na wynajem w okolicach M3 będą miały w przyszłości dobry argument do podniesienia ceny najmu lokalu. Dostępność czasowa dojazdu do pracy jest jednym z kluczowych kryteriów doboru mieszkania przez najemców.

Ale na razie warszawiaków czekają utrudnienia w ruchu, przejęcie ulic pod budowę i frustracja związana ze staniem w korkach. Oczywiście spowoduje to też  dyskomfort dla okolicznych najemców, co może wpłynąć na cenę najmu.

M3

https://www.metro.waw.pl/linia-m3/przebieg-i-lokalizacja-stacji

Kategorie: Inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *