3 sprawdzone punkty na jakie najemcy zwracają uwagę przy oglądaniu mieszkania w Warszawie.

Opublikowane przez marta w dniu

Ludzie podejmujący wybory o tym, żeby gdzieś zamieszkać nie kierują się tylko i wyłącznie ceną za wynajem lokalu.  Ważne jest, aby czuli się w nim jak w swoim domu. Poczuli odpowiedni klimat i komfort oraz bezpieczeństwo. Czego szukają najemcy w Warszawie?

Co kieruje najemcami przy wyborze mieszkania w Warszawie?

Po pierwsze, mieszkanie powinno być zadbane i czyste. Nie ważne ile mieszkanie ma lat, ważne, żeby było wysprzątane, usterki nareperowane, a zapach nie kojarzył się z zepsutą kanalizacją. Podobnie do kontaktów międzyludzkich, również poszukując mieszkania, pierwsze 15 sekund jest krytyczne – w tym czasie najemcy wyrabiają sobie opinię o potencjalnym lokum.

Czas dojazdu do pracy.

Druga sprawa to komunikacja i czas dojazdu do pracy. Często, pomimo ładnego mieszkania, perspektywa stania godziny w korkach jest na tyle odpychająca, że najemcy rezygnują z jego wynajęcia. W związku z tym, że nie są przywiązani do konkretnego lokalu, mogą sobie pozwolić na szukanie miejsca skrojonego pod obecne ich potrzeby.

Miły właściciel mieszkania, czyli kto?

Po trzecie relacje właściciel – najemca. Często najemcy opowiadają o nieprzyjaznych właścicielach, którzy zachowują się w sposób mało życzliwy dla najemców. Nachodzą mieszkańców o dziwnych porach, bez wcześniejszej zapowiedzi. Nie chcą naprawić rzeczy, które wymagają naprawy, a najemców traktują jak intruzów, a nie jak partnerów biznesowych. Z doświadczenia wiem, że najemcy po takich przejściach również sprawdzają pod kontem pozytywnej współpracy osoby, od których chcieliby wynająć mieszkanie.

 

Oczywiście powyższe argumenty nie wyczerpują ‘check-listy’ podczas wyboru mieszkania na najem. Pojawiają się jednak podczas kolejnych spotkań z potencjalnymi najemcami.

najemcy w Warszawie

Kategorie: Inne

1 Komentarz

Hostingwarsaw · 16 kwietnia, 2020 o 7:02 pm

Zdecydowanie istotne punkty na które ludzie naprawdę zwracają uwagę. Oprócz tego czystość i stan techniczny mieszkania, komfort jest bardzo istotny i też otoczenie odgrywa olbrzymią rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *