A może flipy?

Opublikowane przez marta w dniu

Co to jest flip?

Firma Wynajmistrz organizowała ostatnio szkolenie o flipowaniu. Dla niewtajemniczonych – flipowanie to kupowania mieszkań po okazyjnej cenie (zazwyczaj do remontu), a następnie sprzedaży tychże lokali po odświeżeniu, czy remoncie ze znacznym zyskiem.

Cechy dobrego flipera.

Flipowanie nie jest nową metodą na zarabianie pieniędzy, natomiast wg. prelegentów obecnych na szkoleniu przynosi relatywnie spore zyski w krótkim czasie. Oczywiście trzeba znać się na wyłapywaniu okazji, umieć podejmować szybko ryzykowne decyzje o zakupie nieruchomości, bo konkurencja nie śpi. Posiadanie odpowiedniej ekipy remontowej do sprawnego przeprowadzenia renowacji oraz umiejętność negocjacji i bycie dobrym sprzedawcą, są również niezbędne, żeby szybko sprzedać nieruchomość z zyskiem.

Gdzie więc jest haczyk?

Należy pamiętać, że często takie lokale są zadłużone, spadkowe czy obciążone alimentami. Nawet sprawdzona ekipa remontowa zalicza spektakularne wpadki, a czas sprzedaży może wydłużyć się niemiłosiernie, co nie tylko odbija się na naszym zysku, ale też mrozi kapitał.

Dywersyfikacja poprzez najem mieszkania.

Dlatego też nawet w takiej działalności należy dywersyfikować źródła dochodu. Często część mieszkań zakupionych po okazyjnej cenie przeznaczanych jest na najem. Pasywny dochód to ważny element tego biznesu. Tacy inwestorzy również korzystają z usług zarządzania najmem – przeliczając czas niezbędny do samodzielnego ogarnięcia tematu (rozliczanie wszystkich płatnościach, szukanie kolejnych najemców, naprawy, etc), jest to często tańsze rozwiązanie.

flipy

Kategorie: Inwestycje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *