Home staging, czyli 5 trików na szybki wynajem mieszkania.

Opublikowane przez marta w dniu

Home staging nie musi być drogi, ani czasochłonny, często też nie trzeba zatrudniać fachowców po kursach, aby skutecznie samemu wynająć mieszkanie w atrakcyjnej cenie. Zasady są proste:

Postaw się w roli najemcy

Po pierwsze – mieszkanie musi być czyste. Trzeba zadbać o umyte okna i płytki. Sprzęty AGD typu lodówka, piekarnik nie powinny wskazywać wizualnie i zapachowo, co ostatni lokator piekł, i czy nie był to przypadkiem francuski ser.
Jeżeli po ostatnim lokatorze, który uwielbiali kuchnię wschodnią, w powietrzu unosi się zbyt intensywny zapach przypraw, to należy wymienić filtry w okapie oraz zakupić np. saszetkowe odświeżacze powietrza i rozłożyć je w mieszkaniu.

Minimalizm to podstawa

Po drugie – minimalizm. Najemcy lubią, przez cały okres najmu, czuć się jak u siebie w domu, a nie w przysłowiowych „w gościach”. W związku z tym, należy usunąć osobiste przedmioty takie jak zdjęcia, pamiątkowe medale, kurtki zimowe z pawlacza, czy zastawę rodową. Należy dać przestrzeń najemcom do tego, aby mogli mieć miejsce na swoje osobiste rzeczy.

Bez bubli

Po trzecie – wszystko powinno działać. Cały sprzęt jaki zostaje w mieszkaniu, musi być sprawny. Żarówki powinny świecić, kran, czy toaleta nie powinny przeciekać, a meble, które są zniszczone należy naprawić lub wyrzucić (nie ma potrzeby trzymać taboretu po babci z ‘lekko tylko nadłamaną nóżką’, a sentymentalny landlord powinien zabrać taki sprzęt do siebie).

Przykuwanie uwagi

Po czwarte – zadbajmy o dodatki. Dodatki, najlepiej w jednym kolorze, nadadzą spójności całemu mieszkaniu. Jeżeli mieszkanie jest ciemne, to dodatki powinny „rozświetlać” wnętrze, jeżeli jasne, to kolory nie powinny być przytłaczające, jednak rozsądnie kontrastujące. Może to być np. zielona mydelniczka w łazience, zielone poduszki w salonie, zielony kwiatek w sypialni i zielona ściereczka w kuchni.

Najemca kupuje oczami

Po piąte – przygotowanie zdjęć do ogłoszenia. Zdjęcia wychodzą najlepiej przy świetle słonecznym, ewentualnie można wspomóc się zapalonymi lampami w mieszkaniu. Ważne, żeby mieszkanie było maksymalnie doświetlone. Należy pod takimi kątami zrobić zdjęcia, aby pokazać przestronność lokalu. W przypadku małych łazienek, można robić zdjęcia z góry, wtedy obiektyw powinien objąć większość powierzchni.
Zdarza się, że najemcy przy oglądaniu mieszkania wspominają, że inaczej wyglądało na zdjęciach, często mniej atrakcyjnie niż wygląda w rzeczywistości. Rozsądnym podejściem jest więc pokazanie gotowych zdjęć innej osobie, która spojrzy na nie ze swojej perspektywy i zasugeruje zmiany.

 

Home staging wpływa na ilość osób oglądających nieruchomość, podnosi również cenę jej najmu. Zazwyczaj przygotowanie mieszkania skraca proces wynajmu. Właściciele mieszkań na wynajem często korzystają z tej opcji współpracując z „Wynajem z głowy” przy szybkim wynajmie swoich nieruchomości. Więcej na metamorfozy.

home staging

zdjęcie przed

home staging

zdjęcie po


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *