Inwestycje w zarządzanie nieruchomością na Ursynowie

Opublikowane przez marta w dniu

Zarządzanie wynajmem nieruchomością w Warszawie na przykładzie inwestycji na Ursynowie.

Ursynów przez wielu kojarzony jest z blokami z wielkiej płyty, chaotycznie rozmieszonymi numerami domów oraz metrem. Co więc może przemawiać na korzyść zamieszkania w tej dzielnicy? Co jest atutem dla wynajmujących? Zacznijmy od cen nieruchomości na Ursynowie. W 2017 roku wg ceny.szybko.pl średnia cena m2 wynosiła 8 542 zł. Najdrożej jest na Kabatach, w okolicach zjazdu z S2 oraz bliżej Mokotowa.

Gdzie można tanio kupić mieszkanie na wynajem na Ursynowie?

W okolicach stacji metra Stokłosy i Ursynów znajduje się kampus SGGW, popyt na mieszkania w sezonie akademickim jest więc ogromny. Może to skłaniać do zakupu mieszkania w wielkiej płycie i wynajmowania go ‘na pokoje’. Co istotne, dość często sprzedawane mieszkania znajdują się w blokach położonych na nieuregulowanych gruntach, co utrudnia pozyskanie kredytu hipotecznego jednocześnie wynagradzając konieczność transakcji gotówkowej wyraźnie niższą ceną nieruchomości.

Często pojawiają się również mieszkania do kapitalnego remontu oferując fanom lat 80-tych boazerię pokrywającą każdą ścianę lokum. Bloki w tej okolicy zazwyczaj są zadbane przez spółdzielnie, a czynsze, w porównaniu z Kabatami są stosunkowo niskie. Bliskość metra jest naturalnie atutem dla osób pracujących przy Domaniewskiej i Wołowskiej. Wysoka dostępność szkół i przedszkoli oraz tereny zielone są argumentem dla rodzin z dziećmi.

Zielony Ursynów wynajmem nieruchomości przez rodziny z dziećmi

Po drugiej stronie ulicy Puławskiej leży tzw. Zielony Ursynów oferujący przede wszystkim segmenty domków jednorodzinnych. Ceny mieszkań zaczynają się niewiele powyżej 6 000 zł za m2, przy czym o mniejsze metraże nie będzie już tak łatwo. Minusem zakupu inwestycji na wynajem na tym terenie jest nieco bardziej uciążliwa komunikacja z centrum Warszawy. Mieszkańcy mogą skorzystać z kolei w kierunku Piaseczna, ta jednak nie jest jeszcze perfekcyjna i często przeprowadzane są tam remonty. Ulica Puławska, jako główna arteria łącząca Piaseczno i Warszawę w godzinach szczytu jest mocno zakorkowana.

Tutaj może być trudniej o docelowych klientów, jednak nie jest to niemożliwe. Zgodzą się oni na komunikacyjne uciążliwości w zamian za nieco bardziej podmiejski charakter tej części dzielnicy. Nie wszyscy dojeżdżają do pracy do miasta – jest spora liczba ludzi podróżujących w drugą stronę – Piaseczno, Janki; coraz bardziej popularna jest również praca zdalna.

Ceny za m2 na Ursynowie w ostatnim roku spadły o 1% ciekawe czy ta tendencja utrzyma się w najbliższym okresie.

Zarządzanie wynajmem nieruchomości Warszawa


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *