Kupno mieszkania na wynajem w Warszawie

Opublikowane przez marta w dniu

Czy lokalizacja ma znaczenie? Pomoc w wynajmie w Warszawie.

Przyjęło się, że najlepiej posiadać mieszkanie w Śródmieściu. Często powtarzana opinia to – w centrum zawsze szybko i drogo można wynająć mieszkanie. Tylko czy będzie to dla wynajmującego opłacalny interes?

Ceny warszawskich mieszkań

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na pomoc w wynajmie w Warszawie, wesprzyjmy się serwisem szybko.pl i porównajmy ceny sprzedaży mieszkań za m² w warszawskich dzielnicach w ostatnim roku, aby określić gdzie atrakcyjnie można zainwestować kapitał w mieszkanie pod wynajem.

Średnia cena m² w Śródmieściu to ponad 12 000 PLN przy wzroście rok do roku na poziomie 28%; zakup tak kosztownej nieruchomości wydaje się to być mało atrakcyjny w kontekście inwestycyjnym.

Dobry dojazd do centrum Warszawy wielu najemcom rekompensuje mieszkanie dalej od Śródmieścia, a co ważne, życie poza centrum miasta oznacza niższe koszty najmu.

Dla inwestorów ważne jest żeby tanio kupić mieszkanie i dobrze je wynająć. Dlatego też warto spojrzeć na dzielnice, które się rozwijają, lub przyspieszą swój rozwój w niedalekiej przyszłości np, gdy zostaną oddane kolejne stacje metra.

Najkorzystniejsze cenowo dzielnice

Poniższa mapa wskazuje, że Praga Północ jest wciąż atrakcyjnym cenowo miejscem dla inwestujących w rynek nieruchomości. Wzrost cen mieszkań w ostatnim roku oscylował na poziomie 1 %, a cena m² w okolicach 8 500 PLN jest godnym uwagi atutem dzielnicy. Zgodnie z harmonogramem Metro do stacji Trocka ma być oddane w najbliższym roku – zdecydowanie poprawi to dostępność czasową Pragi i Targówka, a tym samym ‘odczaruje’ problem dojazdu do pracy w okolice ronda Daszyńskiego czy Mokotowa.

W kierunku zachodnim obecny etap rozbudowy metra ‘dosięgnie’ dalszej Woli, ze stacją końcową Księcia Janusza.

Wola jest droższa od Pragi Północ – ceny wzrosły tu w ciągu ostatniego roku o 11%, a średnia cena za m² oscyluje w okolicach 9 800 PLN. Nie zmienia to jednak faktu, że do poziomu śródmiejskiego jeszcze daleko, a ciekawe mieszkania można wciąż znaleźć np. w okolicach Powstańców Śląskich. Atrakcyjności tej lokalizacji dodaje łatwy dostęp do S8, a niebawem modernizowana linia SKM ze stacją Koło.

Podejmij rozsądną decyzję

Inwestycja w mieszkanie to często inwestycja na lata, warto więc zwrócić uwagę, jak dana lokalizacja zmieni się w perspektywie 5-10 lat. Czy w okolicy powstanie nowy park, albo centrum handlowe zwiększając atrakcyjność nieruchomości? Czy wręcz przeciwnie – tuż za oknem powstanie plac budowy i trudno będzie znaleźć chętnych do zamieszkania w takich warunkach.

Wynajem z głowy swoim klientom oferuje pomoc w wynajmie mieszkania w Warszawie.

pomoc w wynajmie warszawa

Kategorie: Lokalizacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *