Funkcjonalna kawalerka – aranżacja mieszkania pod wynajem w Warszawie

Opublikowane przez marta w dniu

Dziś chwalimy się kolejną metamorfozą :). Ustaliliśmy, że 29 m2 kawalerka na warszawskiej Pradze idealnie będzie się nadawać dla bezdzietnej pary, dla której będzie to być może pierwsze wspólne lokum. Zależało nam na klientach, dla których liczy się funkcjonalność, podniesiony standard oraz dobra lokalizacja.

Aranżacja warszawskiego mieszkania pod wynajem

Mieszkanie zostało zaopatrzone w kuchnię, w której wspólnie można przygotować obiad. Posiada ona zarówno płytę idukcyjną, jaki i piekarnik oraz zmywarkę. Duża lodówka wraz z zamrażarką daje możliwość wygodnego przechowywania zapasów.
Zrezygnowaliśmy ze stołu kuchennego na rzecz blatu, przy którym wygodnie usiądą trzy osoby. Kuchnię zaopatrzyliśmy w podstawowy zestaw naczyń, sztućców, garnków, czajnik elektryczny oraz deskę do krojenia i noże. Takie detale są bardzo istotne dla przyszłych mieszkańców kawalerek, ponieważ zazwyczaj nie dysponują oni takim sprzętem, a sam fakt tracenia czasu na dodatkowe zakupy oraz konieczność poniesienia ekstra kosztów, może zniechęcić do szybkiej decyzji o wynajmie mieszkania.

Pokój został podzielony na funkcjonalne sekcje. Miejsce do odpoczynku, czyli sofa z możliwością spania dla dwojga. To na wypadek przenocowania gości, ponieważ okazuje się, że taka funkcja kanapy jest bardzo pożądana wśród najemców.
W pokoju znajduje się też kącik do pracy w postaci składanego stolika i krzesła. Sypialnia została urządzona na antresoli, dzięki czemu zyskaliśmy sporo przestrzeni, ale też „odizowaliśmy” to miejsce od reszty mieszkania.

Kolejne etapy odmiany wnętrza

Pod antresolą znalazło się miejsce na szafę, a pod schodami półki na książki. Dzięki temu zostało jeszcze sporo przestrzeni, którą najemcy mogą zaaranżować mieszkanie zgodnie ze swoimi preferencjami.
Ważne jest, żeby zostawić lokatorowi nieco miejsca do zagospodarowania – dzięki temu może je ukształtować po swojemu i cieszyć się np. ulubionym fotelem bujanym, czując się ‘u siebie’.

Drugą dużą szafę umieściliśmy na przedpokoju, drzwi szafy są lustrzane, co poza optycznym powiększeniem przestrzeni daje również aspekt praktyczny – przed wyjściem z domu lokator może przejrzeć się w lustrze. Na przedpokoju znalazło się też miejsce na wieszak i szafkę na buty.

Łazienka jest jasna, z dużą ilością szafek, o których często zapominamy podczas aranżacji. Dodatkowo pomieszczenie zostało zaopatrzone w przybornik do mydła, kubek i szczotkę toaletową, a na ścianie pojawił się obrazek, który dodaje kolorytu białej łazience.

Efekt końcowy

Aranżacja mieszkania pod wynajem w Warszawie okazała się trafiona. Mieszkanie znajdowało się na Pradze, naszym celem było urządzenie go w sposób uniwersalny oraz przystosowanie go do klientów w wieku 25-35 lat, którzy mają stabilną sytuację finansową i oczekują podwyższonego standardu.

Mieszkanie zostało wynajęte drugiego dnia od ukazania się ogłoszenia, pierwszej parze, która je oglądała :).

aranżacja mieszkania pod wynajem Warszawa

funkcjonalne mieszkanie na wynajem


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *