Inwestycje na Pradze, kup mieszkanie na wynajem

Opublikowane przez marta w dniu

Czy Praga Północ jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania w nieruchomości? Co powoduje, że ludzie chcą mieszczkać w tej czy innej dzielnicy Warszawy?

Praga – najlepsza dzielnica Warszawy?

Na pewno jest to wypadkowa czasu dojazdu do pracy, ceny, atrakcyjności danego miejsca, infrastruktury użyteczności publicznej oraz atmosfery. Jeszcze 8 lat temu Praga nie cieszyła się najlepszą opinią wśród Warszawiaków. Obecnie jednak przeżywa swój renesans. Ma na to wpływ otwarcie II linii metra, rewitalizacja kamienic, stosunkowo niewysokie ceny mieszkań w okolicy oraz systematyczne przenoszenie się bohemy artystycznej na tę stronę Wisły.

Inwestycje na Pradze

Jak widać na poniższej mapie Biura Geodezji Katastru Urzędu m.st. Warszawy ceny mieszkań w 2016 były mocno konkurencyjne. Do tej pory można jeszcze znaleźć „perełki” na rynku w przedziale 6 000 -7 000 zł za m². Jednakże ceny systematycznie idą w górę i obecnie są bliższe 8 000 zł za m². Ma to związek nie tylko z budową stacji Szwedzka, Targówek i Trocka, ale też planem rewitalizacji Pragi na który dzielnica przeznaczyła 1,4 mld zł. Pierwszy konkurs architektoniczny w ramach projektu „Ulice Nowej Pragi” wygrała pracownia WXCA, która zaproponowała koncepcję elegancką, bezpieczną dla pieszych i rowarzystów, oddającą niespieszny klimat prawobrzeżnej części miasta. Warto też, zwrócić uwagę, na ilość interesujących miejsc na Pradze: nowe Muzeum Warszawskiej Pragi, ulica Ząbkowska ze swoimi niepowtarzalnymi knajpkami, albo praskie podwórka z unikatowowymi kapliczkami maryjnymi.

Atrakcje dla mieszkańców

Praga organizuje dużo imprez dla mieszkańców. Obecnie zaprasza na Urodziny Pragi w dniach 5-22.02. Warto skorzystać z okazji, żeby przyjrzeć się praskim klimatom pod kątem inwestycjnym mając na uwadze wciąż korzystne ceny.

inwestycje na Pradze

kup mieszkanie na wynajem na Pradze


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *